Best Western Arena Hotel
***
Baldersgatan 4, Gothenburg, 411 02, Sweden
Over 130,000 hotels worldwide
Online rezervace
Rezervovat nyní
nebo volejte 888-205-7322
nocí
1 Pokoj pro 2 Dospělí Změnit vyhledávání
Zkontrolovat ceny
Pokoj
Pokoj
Ceny od SEK 666
In addition to unparalleled proximity to a major thoroughfare lined by numerous pubs, restaurants, and shops as well as a thriving music scene in the populous city of Gothenburg, Hotel Arena affords guests excellent accessibility to spectacular attractions such as Nya Ullevi Stadium, Gamla Ullevi Stadium, Liseberg Amusement Park, Scandinavium, and Universeum.

Accommodation
The individually designed guestrooms of Hotel Atlas highlights a colourful decor, ample living space, and an outstanding selection of modern provisions such as premium satellite channels, free Wi-Fi, and clock radio topped by a functional work area replete with desk and comfy chair. What’s more, bonuses like pillow-top mattress, extra towels/bedding, and shower/tub combination contribute to the overall appeal.

Hotel Facilities
Patrons of Hotel Atlas have access to multiple on-site features including a quaint cafe, which offers a delicious complimentary breakfast not to mention a welcoming lobby that presents complimentary coffee/tea, microwave, and television. This accommodating establishment also showcases efficient dry-cleaning/laundry facilities, professional business services, computer rental, elevator/lift, together with free Wi-Fi in public areas, which is appreciated. Moreover, outdoor enthusiasts and sight-seers value the pleasant landscape and multiple recreational activities located nearby.

Transportation
Hotel Atlas is ideally positioned approximately 10 kilometres from Gothenburg’s airport while the train station is close by. Furthermore, this accommodating hotel provides secure vehicle parking on the premises.

Jak udělat rezervaci

Vytvoření rezervace v Best Western Arena Hotel je snadné a bezpečné. Stačí si jen zvolit termín Vašeho pobytu a kliknutím na tlačítko "Zkontrolovat ceny" odeslat formulář. Po zobrazení cen a typu jednotlivých pokojů, budete moci zvolit sazbu dle vašeho přání tím, že si ve středu obrazovky přečtete informaci o pokojích a následným kliknutím na tlačítko "Rezervovat nyní", které se nachází na pravé straně obrazovky. Poté, co jste vybrali požadovaný typ pokoje, budete přesměrováni na formulář "Dokončit rezervaci". Zde, prosím, zkontrolujte "Detaily Vašeho pobytu" a vyplňte prázdná místa v sekci "Kontaktní údaje hosta.". Ujistěte se, že vaše jméno a e-mailová adresa jsou napsány správně. Poté, co vyplníte všechny potřebné informace, stiskněte tlačítko "Dokončit rezervaci". Pro zajištění vaší bezpečnosti, používáme bezpečný commerce server, který šifrováním dat znepřístupňuje čísla karet tak, že je zakóduje do zpětně dekódovatelného formátu
Zobrazit všechny fotografie v galerii
Hodnocení hostů
...Room was good, comfortable bed, good bathroom. Breakfast delicious...
Celkové hodnocení: 8.7
(z 10) Na základě 3 recenzí
Zde můžete napsat vlastní hodnocení

Informace o oblasti

  Letiště
  • Gothenburg, Sweden (GSE-Gothenburg City) - 6.49 mi
  • Gothenburg, Sweden (GOT-Landvetter) - 11.77 mi
  • Trollhattan, Sweden (THN-Vanersborg) - 44.03 mi
  Muzea
  • Rohsska Museum - 0.78 mi
  • Gothenburg City Museum - 0.85 mi
  • Gothenburg Museum of Art - 0.89 mi
  • Museum of World Culture - 1.01 mi
==PASSWORD_RESET_MODAL==